Ogłoszenia parafialne - Bełwin

BEŁWIN

Ogłoszenia parafialne – 16.06.2024 r. – XI Niedziela Zwykła

 

1. Porządek nabożeństw:

– Niedziela – 9.30 – Msza Św.

 

2. Przewodnicy grup Świętego Jacka i Świętego Kazimierza zapraszają na 44 – tią pieszą pielgrzymkę z przemyskiej katedry na Jasną Górę w dniach 4 – 15 lipca. Szczegóły na stronie: http://pielgrzymka.przemyska.pl/.

 

3. W następną niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na zakup żywności dla pielgrzymów na Jasną Górę, których gościć będziemy 4 lipca ok. 10.00 w Łętowni na śniadaniu.

 

4. W środę w Kuńkowcach od 17.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, litania do NSPJ, nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej i Msza św.

 

5. W czwartek kl. 6 zapraszamy na spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w Kuńkowcach. Spotkanie rozpoczyna się o godz. 17.30.

 

6. W piątek zakończenie roku szkolnego – zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Mszę św. w kościele w Łętowni o 8.15 i później dalsze uroczystości w szkole.

 

7. W najbliższą niedziele 23 czerwca organizowany jest w Przemyślu „Marsz za życiem” oraz koncert ewangelizacyjny „Przyjdźcie do mnie wszyscy…”. Szczegóły na stronie internetowej archidiecezji przemyskiej.

 

8. Nabożeństwa czerwcowe w niedziele będą po Mszy św. o 9.30, a w tygodniu w Kuńkowcach o 17.30 koronka do Miłosierdzia Bożego Nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta.

 

9. Nie ustawajmy w gorącej modlitwie o pokój w naszych rodzinach, w naszych miejscowościach i w naszej parafii, a szczególnie na naszej wschodniej granicy Polski, 

w Ukrainie i na świecie!

 

10. Dziękujemy bardzo wszystkim, zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie w sobotę 8 czerwca „1 PIKNIKU RODZINNEGO w Kuńkowcach. Przy tej okazji zostały składane pieniądze do „słoika”,  które organizatorzy przeznaczyli na wyjazd naszych starszych lektorów na Mistrzostwa Polski w piłce nożnej w Łodzi w kwocie 374,85 zł.

 

11. Kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do czwartku po Mszy św. w Kuńkowcach. Sprawy kancelaryjne umawiamy telefonicznie. Prosimy sprawy związane z pogrzebami ustalać najpierw z księdzem! Podobnie prosimy jeśli chodzi o ustalanie terminu chrztu czy ślubu.

 

12. Bóg zapłać za troskę o czystość świątyni i obejścia kościoła. O podjęcie nowego dyżuru prosimy: Janinę Drymajło.

 

13. W minionym tygodniu sprzątająca złożyła 50 zł – Bóg zapłać.

 

14. Są do nabycia bogato ilustrowane Albumy z beatyfikacji rodziny Ulmów wydane przez ks. Prof. Waldemara Janigę. Koszt albumu wynosi 100 zł. Jest to cegiełka na budowę i działalność Centrum Dziedzictwa im. Błogosławionej Rodziny Ulmów w Markowej.

 

15. Bardzo dziękujemy za okazywaną pomoc w utrzymaniu i drobnych modernizacjach naszego domu parafialnego plebanii, które powoli małymi kroczkami wykonujemy. Oczywiście tutaj trzeba wielu remontów, ale robimy co możemy, żeby można było normalnie i bezpiecznie funkcjonować.

W związku z tym jak to miało miejsce w poprzednich miesiącach dzisiaj po Mszach Świętych będzie zbiórka do puszek dobrowolnych ofiar na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem plebanii z przyszłymi pracami. Za zrozumienie i złożone ofiary bardzo dziękujemy. Dziękujemy też wszystkim, którzy do tej pory wykonali jakąkolwiek pracę przy plebanii!

 

16. W kolejnym tygodniu pięknego miesiąca czerwca, Parafianom i Gościom życzymy błogosławionych owoców Nabożeństw Czerwcowych, stawania się na wzór Serca Jezusowego! Wszystkim Solenizantom i Jubilatom  obfitości darów od Kochającego nas Boga i opieki naszej Patronki  Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski na każdy dzień! Królowo Polski – módl się za nami, Królowo Pokoju – módl się za nami! Św. Józefie, Św. Siostro Faustyno, Św. Janie Pawle II, Św. Rito, Św. Judo Tadeuszu, Św. Andrzeju Bobolo, Św. Janie z Dukli, Św. Stanisławie Kostko, Św. Mikołaju, Bł. księże Michale Sopoćko – módlcie się za nami! Umocnieni Słowem Bożym i Eucharystią w Mądrości Bożej, z nową siłą i ochotą idźmy w codzienność za Jezusem Cichym i pokornego Serca! Po błogosławieństwie zapraszam dzieci do przodu po błogosławieństwo indywidualne! Szczęść Boże!