Ogłoszenia parafialne - Łętownia

ŁĘTOWNIA

Ogłoszenia parafialne – 25.09.2022 r. – XXVI Niedziela Zwykła

 

1. Porządek nabożeństw:

– Poniedziałek – 17.00

– Wtorek – 17.00

– Środa – 17.00

– Czwartek – 17.00

– Piątek – 17.00

– Sobota – 16.30 różaniec, 17.00 Msza Święta

– Niedziela – 8.00 i 11.00 – różaniec o 7.35

2. We wtorek na Mszę Św. i spotkanie do kościoła w Kuńkowcach zapraszamy młodzież, która w tym roku ma przyjąć Sakrament Bierzmowania 4 października o 18.00 w kościele w Kuńkowcach. Będzie to spotkanie z księdzem dziekanem – obecność obowiązkowa.

 

3. Jak co roku  (27.09) przypada kolejna 83 rocznica śmierci hrabiego porucznika Andrzeja Potockiego oraz 78 rocznica śmierci księcia Leona Sapiehy, którzy spoczywają na naszym cmentarzu, polecajmy ich dusze ich żon Zofii i Katarzyny oraz wszystkich poległych w obronie Ojczyzny Bożemu Miłosierdziu. Intencja Mszy Świętej będzie odprawiona  27 września o godz. 17.00 w kościele w Łętowni.

 

4. Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania 

w Kuńkowcach: w środę klasa 7, a w czwartek klasa 8. Spotkanie rozpoczynamy Różańcem Fatimskim o 17.30, a kończymy o 19.30

 

5. W środę w Kuńkowcach od 17.30 – Adoracja NS, Różaniec Fatimski, Nowenna 

do M. B. Częstochowskiej i o 18.00 Msza Św..

 

6. Od soboty rozpoczynamy październik – różaniec w dni codzienne o 16.30, 

a w niedzielę o 7.35. Zachęcamy całą miejscowość do wspólnej modlitwy różańcowej. 

Do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych zachęcamy szczególnie dzieci 

i młodzież, którzy codziennie zdobywając kolejne naklejki będą uzupełniać specjalne plansze. Dzieci, którym uda się uzupełnić całą planszę otrzymają specjalną nagrodę.

 

7. Na Piątek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy młodzież naszej parafii na kolejne spotkanie grupy młodzieżowej w sali na plebanii JJJ

 

8. W Sobotę na godzinę 9.00 zapraszam dzieci i młodzież lubiących śpiewać 

i muzykować na próbę scholi w sali na plebanii. Zajęcia będzie prowadził ksiądz Paweł. JJJ

 

9. W I sobotę od 9.00 odwiedzimy chorych z Komunią Świętą.


10. W niedzielę 2 października podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 w Kuńkowcach będzie miało miejsce poświęcenie i wręczenie różańców dla dzieci klasy trzeciej, przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.

 

11. Za tydzień I – sza niedziela miesiąca, adoracja po Mszach św., składka na WSD Przemyśl, różaniec o 7.35 i zmiana tajemnic róż różańcowych po prymarii.

 

12. Nie ustawajmy w gorącej modlitwie o pokój w naszych rodzinach, w naszych miejscowościach i w naszej parafii, a szczególnie na naszej wschodniej granicy Polski, 

na Ukrainie i na świecie!

 

13. W dniach 3 i 4 października br. w naszej parafii będzie wizyta kanoniczna, którą przeprowadzi ks. bp Krzysztof Chudzio. 3 października o 16.00 w Bełwinie, a o 18.00 

w Łętowni. 4 października o 16.00 w Wapowcach, a o 18.00 w Kuńkowcach. Natomiast 

w dniach od 16 do 23 października br. odbędą się Parafialne Misje Święte. W ramach Misji odbędą się również Rekolekcje Szkolne w Łętowni. Omadlajmy też te wydarzenia.

 

14. Kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do czwartku po Mszy św. w Kuńkowcach. Sprawy kancelaryjne umawiamy telefonicznie. Prosimy sprawy związane z pogrzebami ustalać najpierw z księdzem! Podobnie prosimy jeśli chodzi o ustalanie terminu chrztu czy ślubu.

 

15. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca w tym roku do Parafii pw. św. Marcina 

w Przysietnicy. Odbędzie się 1 października 2022 r. Rozpocznie się o godz. 9.30, zakończy o godz. 14.00. Kto by chciał w niej uczestniczyć, prosimy zapisywać się 

u panów kościelnych bądź u księży do środy włącznie. Przy zapisie prosimy przygotować i podać numer PESEL i 40 zł.J Wyjazd w sobotę o 7.45 spod kościoła w Kuńkowcach.


16. Zachęcamy do czytelnictwa i  prenumeraty tygodników katolickich „Niedziela i „Gość Niedzielny”. Jeden egzemplarz Gościa niedzielnego kosztuje 8 zł, zaś Niedziela jeden egzemplarz w cenie 10 zł. Gdyby ktoś chciał zaprenumerować któryś z tygodników proszę się zgłosić.

 

17. Bóg zapłać za troskę o czystość świątyni i obejścia kościoła, a o podjęcie dyżuru od piątku prosimy: Lucynę Gierczak i Waldemara Woźniak.

 

18. W minionym tygodniu na potrzeby kościoła 3 rodziny złożyły 380,00 zł 

oraz sprzątający 100 zł – Bóg zapłać.

 

19. W kolejnym tygodniu września, Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom  obfitości darów od Kochającego nas Boga i opieki naszej Patronki  Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski na każdy dzień! Królowo Polski – módl się za nami, Królowo Pokoju – módl się za nami! Św. Siostro Faustyno, Św. Janie Pawle II, Św. Rito, Św. Judo Tadeuszu, Św. Andrzeju Bobolo, Św. Janie z Dukli, Św. Stanisławie Kostko, Św. Mikołaju, Bł. księże Michale Sopoćko, Święci Archaniołowie Michale, Gabrielu i Rafale – módlcie się za nami! Szczęść Boże!